O Nas

Julia: Z zawodu jestem zootechnikiem. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Ich naturalną kontynuacją były uzupełniające studia magisterskie o specjalizacji „Produkcja pasz przemysłowych i premiksów” gdzie obroniłam pracę magisterską na temat żywienia psów. Uczestniczyłam w wielu seminariach i szkoleniach z zakresu psiego posłuszeństwa i dogfrisbee. Ostatnio interesujemy się także tropieniem użytkowym. Psy towarzyszyły mi od zawsze. Najpierw były to jamniki: Max, Hugon i Tunel. W międzyczasie stałam się posiadaczką suczki gończego słowackiego Biry, z którą odkryłam cały świat psiego szkolenia, wystaw i sportów. To właśnie z Birunią stawiałyśmy pierwsze kroki w dogfrisbee, wygrywając kategorię Starters podczas naszego debiutu we Wrocławiu w 2009r. Jestem także sędzią dogfrisbee wg regulaminu USDDN, level 2. Obecnie mam jeszcze dwa psy rasy border collie- Sida i malutką Gin. Z Sidem startujemy od jesieni 2015 w posłuszeństwie sportowym- obedience. Obecnie jest przygotowywany do startów w klasie 2. Z Birą  w 2015 roku zaczęłyśmy starty w rally-o, w tym czasie wielokrotnie stawała na podium, obecnie jest już na sportowej emeryturze. Gin poznaje tajniki pasterstwa przygotowywana do egzaminu HWT na wiosnę.

 

Kasia: Moja przygoda z psami zaczęła się już bardzo dawno temu, od zawsze w moim domu był pies najwspanialszej rasy pod słońcem- kundelek. Swoje pierwsze kroki w psim posłuszeństwie oraz sztuczkach stawiałam z moim poczciwym kundelkiem Reksiem. Zawsze marzyłam o swoim pierwszym świadomym psie kiedy dorosnę. I gdy nastał ten czas w naszym domu pojawił się Majlo pies rasy border collie, długo wyczekiwany- moje marzenie.

I tak o to razem z Majlo spełniamy się w wielu dziedzinach, mamy na swoim koncie wiele sukcesów wystawowych oraz rozpoczęty sezon dogfrisbee 2014

Kinga: Pierwsze kroki w szkoleniu psów stawiała z wiekową kundelką, z którą próbowała robić podwórkowe agility, nie wiedząc że coś takiego istnieje, następnie do domu przybył Żebrador, teraz już dziesięcioletni poważny Pan, który w życiu zrobił dużo. Zaczynał od ogromnej ilości sztuczek i posłuszeństwa, następnie biegał agility kończąc karierę z sukcesami w kategorii A2. W międzyczasie było także frisbee oraz obedience, to ostatnie przerodziło się w starty w Rally-O w kategorii senior. Aktualnie mocno związana z mantrailingiem, w czym senior Żebrador znalazł swoje powołanie i od kilku lat z zapałem szuka pozorantów.

 

15227907_1423218424355314_204584843_n