SEMINARIA i WARSZTATY

DSC_0047

Poniżej przedstawiamy listę wydarzeń, organizowanych przez naszą szkołę. W celu zapisania się lub uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

Ważna informacja: na seminaria i warsztaty nie przyjmujemy psów wykazujących agresje w stosunku do ludzi i zwierząt ( chyba, że szkolenie jest przeznaczone dla takich psów). Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w szkoleniu pod warunkiem przybycia z pełnoletnim opiekunem. Psy powinny być nauczone spokojnego przebywania w swoich transporterkach. Za szkody wyrządzone przez psa odpowiada jego opiekun.

20.06.2019 Warsztaty Dogfrisbee

15.08. 2019- Distraction Day – trening rozproszeń

23-24.11.2019 Warsztaty z Tomkiem Jakubowskim

Wydarzenie na FB

Serdecznie zapraszamy na seminarium z Tomkiem Jakubowskim, które odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2019 roku w Cieszynie (lub najbliższych okolicach)

O Tomku możecie poczytać na jego stronie internetowej, tam też na prowadzonym przez niego blogu dowiecie się więcej o jego pracy:
strona www: https://tomekjakubowski.pl/
kanał YT: https://www.youtube.com/channel/UC19q7HBzQybXsCgZMXdtscw
profil fb: https://www.facebook.com/KROGIdogtraining/?ref=ts&fref=ts

Tematyka zajęć praktycznych zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb uczestników. Przyjmujemy zarówno zespoły początkujące, jak i zaawansowane.

Każdy team w sobotę i niedzielę na zajęciach obedience/posłuszeństwie będzie miał 2 wejścia praktyczne po ok. 20 min dziennie.

W piątek zaczniemy ok. 3h wykładem o zastosowaniu obroży elektronicznych:

-Bazowa wiedza i umiejętności przed wprowadzeniem OE.
-Obroże szokowe vs nowoczesne obroże elektroniczne.
-Mity vs fakty.
-Jakie jest zastosowanie obroży i kiedy warto zdecydować się na jej użycie?
-Co czyni OE jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych narzędzi szkoleniowych?
-Czego OE nie zastąpi?
-Jakiego producenta i jaki model wybrać? „Chińszczyzna” vs profesjonalna OE – jak odróżnić.
-Warunkowanie klasyczne i instrumentalne w szkoleniu z użyciem OE.
-Zasady bezpieczeństwa.
-Jak uniknąć podstawowych błędów.
-Zanim zaczniesz używać OE.
-Jak prawidłowo założyć OE?
-Kalibracja wysokości impulsu.
-Wprowadzenie obroży do treningu.
– Handler drills (jeśli starczy czasu 😉 )

DATA: 22-24.11.2019
MIEJSCE: Cieszyn
CENA:
420zł uczestnik z psem- dwa dni + piątkowy wykład
370 zł uczestnik z psem- dwa dni
200 zł uczestnik z psem- jeden dzień
190 zł obserwator- trzy dni
120 obserwator dwa dni ( sobota -niedziela)
80 zł obserwator- jeden dzień- piątkowy wykład

Rezerwacja miejsca po wpłacie zaliczki w wysokości 100zl do 7 dni od wysłania zgłoszenia. Całość opłaty przyjmujemy najpóźniej do dnia 25.10.2019. Po tym dniu rezygnacja jedynie po znalezieniu osoby na swoje miejsce.

Cena nie obejmuje kosztów noclegu, wyżywienia .
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania warsztatów bez podania przyczyny-zwracana jest wtedy 100% kwoty wpłaconej przez zapisanych uczestników.

Zapisy: psiakosc@twojpies.com w zgłoszeniu proszę o podanie danych: Imię przewodnika, imię psa oraz stopień zaawansowania oraz numer telefonu. Zgłoszenia nie kompletne nie będą brane pod uwagę.

Październik 2019 Dzień Rozproszeń

Grudzień 2019 -Mikołajkowe warsztaty sztuczkowe

22-23.02.2020 Warsztaty z Magdą Łęczycką Mrzygłód

Wydarzenie na FB

Zapraszamy wszystkich na kolejne warsztaty z Magdą Łęczycką. Warsztaty są skierowane zarówno do początkujących teamów jaki tych już zaawansowanych.

Kilka słów o prowadzącej ;
Magda związana jest z Obedience od 2007 r. Początkowo ze swoim owczarkiem belgijskim Kajem, startowała jako zawodniczka, aby wkrótce pod szyldem Klubu Team Spirit (założonego przez nią i Tomka Jakubowskiego), szkolić kolejne pokolenia psich sportowców. W swojej pracy stosuje pozytywne metody szkoleniowe, a przede wszystkim dba o emocje psów i budowanie porozumienia między psem a przewodnikiem. Ta idea przyświecała jej, gdy zakładała szkołę dla psów w Warszawie – Animag. Stale się dokształca – uczestniczyła w ponad 300 seminariach w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Austria). Trenowała u boku Marii Brandel i Siv Swendsen podczas kilkutygodniowych pobytów w Szwecji i Norwegii. Jak sama mówi, z każdego z tych wyjazdów wyciąga coś dla siebie i zdobytą wiedzę przekłada na treningi i szkolenia. Wraz z Zuko, dwukrotnie uczestniczyła w prestiżowym międzynarodowym obozie obedience, organizowanym w Szwecji przez Marię Brandel i Ditte Andreson, gdzie trenowali u boku czołowych zawodników z 6 różnych krajów. Magda o sobie i sportowym posłuszeństwie: „Przygotowywanie psów do zawodów Obedience to moja pasja, poświęcam jej każdą wolną chwilę. Wciąż się rozwijam, dążąc do perfekcji i pełnego zrozumienia się z moimi psami. Moim celem jest uśmiechnięty na zawodach pies, który pracuje szybko, ale precyzyjnie z pełnym zaangażowaniem, w harmonii ze swoim przewodnikiem. Obecnie startuję ze swoim kelpiakiem Zuko w klasie międzynarodowej, a z borderem użytkowym Wieme zaliczyliśmy klasę „2” i na jesien pokażemy się w „3”. W międzyczasie odkryłam też, ile frajdy sprawia mi praca z ludźmi – wciąż więc zgłębiam techniki efektywnego uczenia, motywowania do codziennej pracy ze swoimi czworonogami oraz radzenia sobie ze stresem na zawodach.” Więcej o Magdzie i jej pracy dowiecie się na blogu: www.obiblog.pl i kursach online: www.kyno-kursy.pl
OSIĄGNIĘCIA W OBEDIENCE:
z owczarkiem belgijskim, Kajem: Mistrz Polski Obedience Klasy 1, Mistrz Polski Obedience 2, Mistrz Polski Obedience Owczarków Belgijskich Klasy 3, 2. miejsce w Pucharze Polski Obedience klasy 2 w roku 2009, 1 miejsce na egzaminie IPO I i PT (200/200pkt).
z australian kelpie, Zuko: 1. miejsce w klasie międzynarodowej o randze CACIOB (Austria i Węgry) vice mistrz Polski Obedience (2015) zawodnicy reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Obedience (2015 i 2016)
z border collie, Weiem: 1. miejsce w klasie 1 na prestiżowych zawodach międzynarodowych w finale Joop de Reus Cup oraz Puchar Burmistrza Lincent za jedyną ocenę doskonałą w finałach. Vice Mistrz Polski Border Collie klasa „2” obedience, 2017 Ocena doskonała x 2 na Kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Obedience w klasie „2” 2018
OSIĄGNIĘCIA W AGILITY: – najwyższa klasa wyszkolenia („3”) z dwoma psami: owczarkiem belgijskim Kajem i kundelkiem Gutkiem.

Cena:
Uczestnik z psem :
2 dni – 360 zł
Obserwator:
2 dni – 150 zł
1 dzień – 90 zł

Ilość uczestników z psami – 8
ilość obserwatorów – 10

W cenie kawa, herbata, słodki poczęstunek.

Zapisy poprzez e-mail: psiakosc@twojpies.com